Miadı dolan ya da zayi olan ilaçların stok düşümü için form doldurulması gerekmektedir

Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Yazısıdır:

Bilindiği üzere Veteriner Hekim E-Reçete ve İlaç Takip Sistemi Talimatı ve Uygulama Kılavuzu (Güncelleme III) 12.12.2018 tarihinde güncellenerek yürürlüğe girmiştir. Bu talimat kapsamında;

    Sistem üzerindeki stoklarınız ile fiili stoklarınızın uyumlu olmasından sorumlu olduğunuzdan, herhangi bir nedenle satışı mümkün olmayan ilaçlarınızdan miadı dolanları iade devir dolabına alınması ve stoktan düşülene dek muhafaza edilmesi, zayi olan ilaçların ise zayi tutanağı tutulup, fotoğraflanması ve bu ilaçların (miadı dolan ya da zayi olan)  stokunuzdan düşülebilmesi için Talimatın 11.4.8 nolu maddesi gereği ilaç stok güncelleme formu (ekte gönderilen) ile İl Müdürlüğümüze bildirmeniz gerekmektedir.

    Yine ilgili Talimatın 11.6.2.4 ve 12/8 maddeleri gereği, rutin denetimleriniz altı (6) ayda bir İTS sisteminde bulunan denetim formu üzerinden yapılacak ve kaydedildiğinde direkt bakanlığa gönderilecektir. Denetimlerde mağduriyet yaşanmaması için kayıt ve stoklarınızın düzenli olmasına, bilgisayar ve internet alt yapınızın düzgün çalışır olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

    Bilgilerinize sunarız.

stok düzeltme formu